Одесский обозреватель » Музей западного и восточного искусства » Рождественская выставка современной живописи в Одесском музее западного и восточного искусства

Рождественская выставка современной живописи в Одесском музее западного и восточного искусства

Відкриття виставки в Одеському музеі західного та східного мистецтва відбудеться 6 січня 2012 року (у п’ятницю) о 15.00. Асоціація художників-християн.

Рождественская выставка, Музей западного и восточного искусства, ОдессаОрганізатори проекту:
Асоціація художників-християн,
Культурологічний центр українського товариства охорони пам’ятників історії і культури,
Галерея » Печерська», м. Києва
Музей західного і східного мистецтва, м. Одеси

   Людська душа, як і багато тисячоліть тому, страждає під гнітом гріха, метушні і страху. І тільки дотик до Спасителя приносить їй спокій, любов і радість.
Давайте разом поринемо у світ подій, які назавжди змінили хід історії людства!

   Наприкінці осені, за 40 днів до великого свята Різдва Христова, церква закликає нас до зимового посту, який ще називають Різдвяним.

   Різдво є найзначнішим релігійним святом, після Пасхи. Це свято сповіщає про кінець язичницької культури і початок християнської, на якій грунтована уся сучасна цивілізація. Язичницький період був найтемнішим, жорстоким і кривавим в історії людства. Християнство ж, навпаки, принесло світло, любов, милосердя і пробачення. Воно принесло суспільству істину про те, що тільки любов і доброчесність є творчою і рушійною силою, показало, наскільки зло і гріх нищать не лише навколишій світ, але і безпосередньо грішника.

   Усі загальнолюдські цінності і норми цивілізованого суспільства, а також законність, освіта, мистецтво створювалися під сприятливим впливом християнства. Писемність і культура фактично і починаються з прийняттям християнства.

   Навіть наше літочислення також починається з народженням Ісуса Христа: …2012 рік від Різдва Христова!

   Різдвяні дні — одні з найсвітліших і чистіших днів року. Цей час, коли істинні християни поглиблюють свої духовні пошуки, намагається ще більше наблизитися до істинних цінностей. Саме таке прагнення до чистоти і святості виразили художники у своїх роботах, які представлені на виставці «Та святитися Ім’я Твоє!».

   Народження Ісуса Христа, Спасителя світу (Єв. Від Луки 2: 1-21), було передбачено багатьма пророками. Слово Боже передає цю історичну подію так:

   «Римський імператор Серпень наказав зробити в підпорядкованій йому Іудейській землі народний перепис. Для цього кожен іудей повинен був йти записатися в тому місті, де жили його предки. Йосип і Марія відправилися для запису в місто Віфлеєм. Тут вони не могли знайти місце у будинку, оскільки з нагоди перепису у Віфлеємі зібралося дуже багато народу, і зупинилися за містом в печері, куди пастухи заганяли худобу в погану пагоду. Тут вночі Пресвята Діва народила Немовля, сповила Воно і поклала в ясла.
У ніч Різдва Христова пастухи з Віфлеєма пасли свої отари в полі. Раптом з’явився їм Янгол. Пастухи злякалися. Але Янгол звернувся до них: «Не бійтеся! Я сповіщаю вам велику радість, яка буде усім людям : в цю ніч народився Спаситель світу і ось вам знак: ви знайдете Немовля в пеленах, що лежить в яслах. В цей час на небі з’явилося багато янголів, які славили Бога. Коли янголи стали не видимі, пастухи стали говорити: «Підемо у Віфлеєм і подивимося, про що сповістив нам Господь». Вони прийшли в печеру, і знайшли Марію, Йосипа і Немовля того, що лежить в яслах. Вони вклонилися Йому і розповіли Йосипу і Марії, що бачили і чули від ангелів.

   Саме про це розповідають вам роботи сучасних українських митців.

Контакти:
Асоціація художників-християн
тіл: 093-3456-541
e — mail: mail@axx.org.ua
www.axx.org.ua

Одесский музей западного и восточного искусства Адрес музея: г. Одесса, ул. Пушкинская, 9
Телефон музея: +38 (048) 724-67-46
Тел.факс +38 (048) 722-48-15
Режим работы: 10.00-18.00


Рубрики: Музей западного и восточного искусства · Метки:

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.